У Хмельницькому запрацював інклюзивно-ресурсний центр

Фахівці центру почали проводити комплексну оцінку розвитку дітей.

У Хмельницькому інклюзивно-ресурсному центрі розпочали проводити комплексну оцінку розвитку дітей віком від 2 до 18 років. Фахівці центру визначають, яких умов навчання, потребує кожна дитина з особливими потребами. Про це кореспондентує «Є» повідомила директор ІРЦ №1 Ольга Рибак.

«Головне завдання визначити чи наявні у дитини освітні потреби, чи потрібні їй спеціальні умови для здобуття якісної освіти та у якій сфері. Комплексна оцінка проводиться за п’ятьма напрямками: фізичний розвиток, мовлення, розвиток емоційно-вольової сфери, когнітивної , а також оцінка знань, вмінь і навиків дитини. На основі цієї оцінки батьки отримують висновок», – розповідає Ольга Рибак.

За її словами, методи діагностики підбирають відповідно до віку дитини. Якщо це дошкільнята, то вона проводиться в ігровій формі. Для школярів методики підбирають індивідуально, спираючись на базу навчального матеріалу.

В подальшому, куди віддати дитину на навчання – в інклюзивний або спеціальний клас чи групу – вирішують батьки. Та в цьому випадку висновок центру є обов’язковим. Далі на його підставі в школі чи садочку розробляють індивідуальну програму розвитку для дитини.

«Якщо батьки за висновком не звертаються, то дитина може навчатися у закладі, але створених спеціальних умов для неї не буде», – пояснює пані Ольга.

І додає, що, як показала практика, найбільше звернень від батьків з дітками молодшого шкільного віку і дошкільного. Заяви на проведення оцінки почали приймати у листопаді, а саму оцінку почали проводити у грудні.

Довідково:

Інклюзивно ресурсний центр – це установа яка забезпечує право дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та середньої освіти.

У Хмельницькому центр знаходиться за адресою: вулиця Проскурівська 61.

Джерело